آموزش تست آمپر آداپتور

روش تست آمپر آداپتور های صنعتی و لبتاپی 

امروزه در بازارِ لوازم جانبی دوربین مداربسته ، آداپتورهای متعددی خرید و فروش می شود که روی آن برچسب های مختلفی  به چشم میخورد ، اصولا نمی توان خیلی به برچسب های چسبیده شده روی آداپتور اطمینان کرد .

برای اینکه ببینیم خروجی آمپر آداپتور با برچسبی که روی آن خورده مطابقت دارد فقط کافیست تست فنی شود

برای تست فنی آمپر خروجی  آداپتور به لوازم زیر احتیاج است

  1. مولتی متر ساده
  2. فیش پاور مادگی
  3. لامپ موتورسیکلت (۱۲ولت)

آموزش تست گرفتن آمپر

مطابق تصویر فوق اتصالات الکتریکی را برقرار نمایید سپس سلکتور مولتی متر را برروی حالت اندازه گیری جریان (طبق تصویر) قرار دهید سپس آداپتور مورد تست را به فیش نری آداپتور متصل نمایید و سیم منفی نری آداپتور را به سر دیگر لامپ متصل نمایید ،  عدد نمایش داده شده در مولتی متر شدت جریان (آمپر) خروجی واقعی آداپتور مورد تست می باشد .

اتصالات به صورت خلاصه : سیم منفی مادگی آداپتور به منفی لامپ ، سیم مثبت مادگی آداپتور به COM  مولتی متر ، سیم مثبت لام به ترمینال جریان مولتی متر . ( تمامی وسایل سری خواهند بود )

توجه داشته باشید در برخی موارد آداپتورها به این صورت طراحی گردیده اند که با استفاده از تمام ظرفیت جریان دهی ریست شوند ، در این حالت شما می بایست لامپ تست با  توان پایینتری استفاده نمایید و در برخی موارد نیز جهت بهره برداری از تمامی توان آداپتور  ( در آداپتور های ۱۰ تا ۳۰ آمپر ) از لامپ اتومبیل استفاده شود .

 

با تشکر فراوان 

تیم فنی سایت تلکام تکنیک